COMMITTEE LIST FOR THE SESSION 2018-19

 

 

           DUTY DISTRIBUTION OF SECONDARY SECTION AND CLASS TEACHERS

 

Sl.No.

Departments

In charges / Associates

01.

EXAMINATION

 

 

EXAMINATION EXTERNAL /CBSE

1.Mr.A K PATRA  I/C

2.MR G C PANDA

3.MRS R R SAHU

1. MR R R BEURA

2. MR B N SARANGI

MR. K C PANDA

02.

TIME TABLE

1.Mr. NIRANJAN KHUNTIA I/C

2.Mr.B C BEHERA

3. MR M K PRADHAN

03.

TIME TABLE ARRANGEMENT

1.       MR S K SAHU

2.       MR MAHESH KUMAR MEENA

04.

C.C.A.

1.Mrs.S D CFRANCIS

2.MRS S ACHARYA

05.

ASSEMBLY

1.Mrs.S ACHARYA

2.MR B M MOHANTY

 

06.

TEACHING AID

1.MR DEEPAK PATEL

07.

BACK TO BASICS

1.MR B N SARANGI

08.

CONFERENCE HALL AND SMART CLASS ROOM

MR B C BEHERA

09.

SUBJECT COMMITTEE

1.Mrs.SDC FRANCIS         ENG

2 MRS S ACHARYA    HINDI/SANSKRIT

3 Mr. S K SAHU    SCIENCE

4 MR N KHUNTIA    MATHS AND COMPUTER

5 MR A KM PATRA     SOC.SC/COMM

10.

SCOUTS AND GUIDE

MR P C DASH

11.

HOUSE MASTERS

1.  MR S K SAHU             (A)

2.  MR B M MOHANTY    (N)

3.  MR G.C.PANDA            (S)

4.  MR R R BEURA            (U)

12.

ADMISSION

1.       MR S K SAHU

2.       MR G C PANDA

3.       MR R R BEURA

4.       MR S R R SAHU

13

FURNITURE

MR P GOCHAYAT

MR K C PANDA

MR DEEPAK PATEL

14

SANITATION

MRS SDC FRANCIS

MR S K MOHANTY

MR D PATEL

MR R B PAND

MRS S MOHAPATRA

15

ACADEMICS

MRS S D C FRANCIS

MR B N SARANGI

MR S K SAHU

16

DESCIPLINE

MR S K NANDA

MRS S DC FRANCIS

MR G C PANDA

MR P GOCHYAT

17

SCHOOL BEUTIFICATION

MR S K MOHANTY

MR DEEPAK PATEL

MRS A R DAS

MRS KABITA BEHERA

18

BUILDING M&R

EECTRICAL M&R

MR D PATEL

MR MAHESH MEENA

MR AK PATRA

MR A K MOHAPATRA

MRS SWAGATIKA SAHOO

MR B M MHANTY

19

SECURITY CHECK

A).   ODD HOURS

        MR S K NANDA          

        MR B N SARANGI

         MR N KHUNTIA

B)      SCHOOL HOURS

        S K MOHANTY

         R B PANDA

        S K SAHU

         P K DAS

         K N SAHU

20

VIDYALAYA PATRIKA

MRS S D C FRANCIS & 

MRS S ACHARYA

 

KENDRIYA VIDYALAYA   KHURDA ROAD

LIST OF CLASS TEACHERS

SESSION-2018-19

SL.NO

CLASS

CLASS TEACHER

ASSOCIATE CLASS TEACHER

1

I A

CHINMAYEE NANDA

NEHA

2

I B

NEHA

K BEHERA

3

I C

KABITA BEHERA

CHINMAYEE NANDA

4

IIA

AMEETA DAS

C BEHERA

5

IIB

C K BEHERA

S SAHOO

6

IIC

SWAGATIKA SAHOO

A DAS

7

IIIA

SHABNAM

P DAS

8

IIIB

PRABINA DAS

NAZRANA

9

IIIC

NAZRANA

SAHABNAM

10

IVA

BANANI DAS

A K MAHAPATRA

11

IVB

A K MAHAPATRA

K N SAHU

12

IVC

K N SAHU

B DAS

13

VA

DK KHUNTIA

RENU

14

VB

RENU

P K DAS

15

VC

P K DAS

D K KHUNTIA

16

VI A

 *MEERA MOHANTY

B.C.BEHERA

17

VI B

*S.ACHARYA

MEERA MOHANTY

18

VI C

 B.C.BEHERA

S.ACHARYA

19

VII A

S. K .NANDA

S.K. MOHANTY

20

VIIB

D.PATEL

S.K.NANDA

21

VII C

S.K.MOHANTY

D.PATEL

22

VIII A

M.K.PRADHAN

G.B.PRUSTY

23

VIIIB

S.MOHAPATRA

M.K.PRADHAN

24

VIII C

G.B.PRUSTY

S.MOHAPATRA

25

IX A

R.R.SAHOO

M.K.MEENA

26

IX B

P.C.DAS

R.R.SAHOO

27

IX C

M.K.MEENA

P.C.DAS

28

X A

P.GOCHHAYAT

K.C.PANDA

29

X B

B.N.SARANGI

P.GOCHHAYAT

30

X C

K.C.PANDA

B.N.SARANGI

31

XI A

B.MOHANTY

A.K.PATRA

32

XI B

N.KHUNTIA

B.MOHANTY

33

XI C

A.K.PATRA

N,KHUNTIA

34

XII A

S.K.SAHU

G.C.PANDA

35

XII B

G.C.PANDA

R.R.BEURA

36

XII C

R.R.BEURA

S.K.SAHU

 

                               DUTY DISTRIBUTION OF PRIMARY SECTION

 

Sl.No.

Departments

In charges / Associates

01.

EXAMINATION

1.Mr.K.N.Sahu  I/C

2.Mrs.Chinmayee Nanda

3.Ms. Shabnam

02.

TIME TABLE

1.Mr. C. Behera   I/C

2.Mr.Dilip K. Khuntia

03.

TIME TABLE ARRANGEMENT

1.Mrs.B.Das

04.

C.C.A.

1.Mrs.A.R.Das  (Co-ordinator)

2.Mr.A.K.Mahapatra ( Asst. Co-ordinator)

3.Mr. R.B.Panda

05.

ASSEMBLY

1.Mrs.P.Dash  I/C

2.Ms.Neha

3.Mr.R.B.Panda

06.

NEWSLETTER

1.Mrs. Nazrana I/C

2.Mr.D.K.Khuntia

3.Ms.Neha

07.

TLM

1.H.M.

08.

TEACHING AID

1.Mrs.A.Das  I/C

09.

BACK TO BASICS

1.Mrs. A.Das  I/C

2.Mr.P.K.Das

10.

RESOURCE ROOM AND

ACTIVITY ROOM

1.H.M.

2.Mr.A.K.Mahapatra

11.

FIRST AID

1.Mrs. B.Das  I/C

2.Staff Nurse

12.

ICI & FILM SHOW RECORD MAINTENANCE

1.Mrs. P.Dash  I/C

2.Ms. Renu

13.

CMP

1.Mrs.K.Behera I/C

2.Ms.Shabnam

14.

PHOTOGRAPHY

1.Mr.C.Behera I/C

2.Mr.P.K.Das

3.Ms.Shabnam

15.

SUBJECT COMMITTEE

1.Mrs.Nazrana I/C

& Ms.Neha (English,Hindi)

2.Mrs.K.Behera  I/C

& Mr.P.K.Das (Maths,EVS)

16.

SANITATION STOCK

1.Mr.C.Behera I/C

17.

SANITATION (GIRLS)

                        (BOYS)

1.Ms.Shabnam I/C

2.Ms.Renu

1. Mr.P.K.Das I/C 

2. Mr.C. Behera

18.

CUBS & BULBULS

1.Mrs.K.Behera I/C

2.Mrs.Swagatika Sahoo

3.Mr.P.K.Das

4.Mr.C.Behera

19.

HOUSE MASTERS

1.Ms.Neha  (A)

2.Ms.Shabnam (N)

3.Mrs.Renu (S)

4.Mrs.Chinmayee Nanda (U0

20.

ADMISSION

1. H.M.

2.Mr.D.K.Khuntia

3.Mr.K.N.Sahu

4.Mr.P. K.Das

 

 

 

                                                                                                                                                                    PRINCIPAL